Pilates

Tréner: Silvia Mrišová
Kontakt na trenéra:
0902 095 872, sisajar@gmail.com


Pilatesove cvičenie nie je vynález súčasných fitness centier. Tento systém vyvinul Joseph Hubert Pilates (1880-1967), ktorý sa narodil v Nemecku a ako dieťa bol slabý a chorľavý. Na základe svojich skúseností postupne vyvinul vlastnú cvičebnú metódu, v ktorej skombinoval západný a východný cvičebný systém. Jeho cvičebná metóda bola založená hlavne na precíznych a kontrolovaných pohyboch v neoddeliteľnom spojení s vedomým dýchaním a vysokou koncentráciou mysle.

Pilatesove cviky aktivizujú hlboký (stabilizačný) svalový systém, čím odstraňujú svalovú nerovnováhu, zmierňujú bolesti chrbtice a kĺbov a kladú dôraz na správne držanie tela.  Táto metóda koordinuje dýchanie s pohybmi, zlepšuje rovnováhu a flexibilitu, spevňuje oslabené a zároveň naťahuje skrátené svaly, zlepšuje kondíciu, ukľudní myseľ a tým samozrejme zmierňuje stres. Naviac zdokonalí a spevní chúlostivé partie strednej časti tela, zbaví vás tukových vankúšikov, pomôže k dlhým, štíhlym končatinám, zlepší držanie tela a naučí vás správnemu dýchaniu.

Najdôležitejšie je dodržiavať 6 princípov metódy:

  1. Správne dýchanie
  2. Koncentrácia
  3. Kontrola pohybu
  4. Posilňovanie centra tela
  5. Presnosť cvikov
  6. Plynulosť cvičenia

Možno spomenúť, že cieľom týchto cvičení je posilniť oslabené svalové skupiny medzilopatkového, podlopatkového, brušného a sedacieho svalstva a natiahnuť skrátene prsné svaly, svalstvo v oblasti driekovej chrbtice a bedrovo-driekové svaly.

V súčasnosti je Pilates známy najmä kvôli tancu a baletu. Práve medzi tanečníkmi a baletkami sa táto metóda rozšírila až do celého sveta.

Jedným z najzaujímavejších aspektov pilates je to, že ho môže robiť ktokoľvek a každý môže dosiahnuť úžasné výsledky. Vzhľadom na to, že pilates nie je skákajúce, prudké alebo stresujúce cvičenie pre telo, ponúka pilates ideálnu formu pohybu pre ľudí, ktorí sa kvôli bolesti kĺbov alebo svalovej slabosti vyhýbajú cvičeniu. Nepotrebujete žiadne ťažké či drahé zariadenia. Toto cvičenie môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek. Nezaberá veľa času, takže je perfektnou formou cvičenia pre každého.

Okrem všetkého pozitívneho pilates prináša aj emocionálne zdravie. Hladké, rovnomerné pohyby upokojujú myseľ i telo. Keď predlžujete a posilňujete svaly, zlepšujete svoj krvný obeh a napätie sa rozpúšťa. Každé cvičenie pilates prináša pocit pokoja a rovnosti.

fdsf

LACTIVITY

© Lactivity 2020

© Lactivity 2020

Kontaktujte nás

0910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

+421 910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

Facebook

Sledujte nás na našom Facebooku!