Karate

Tréner: Ing. Miroslav Gataiaľ
Kontakt na trenéra:
0903 258 106, miroslav_gatial@stavtees.sk


Karate je bojové umenie pochádzajúce z japonského ostrova Okinawa. V športovom karate existujú dve disciplíny - kata a kumite. Vyvinulo sa z pôvodného bojového umenia ostrovov Rjúkju (nazývané te (手?), doslovne "ruka"; tii po Okinawsky) pod vplyvom čínskych bojových umení.

Úloha karate v modernej dobe je mnohostranná. Ako praktický prostriedok sebaobrany sa široko vyučuje v súkromných kluboch a napríklad v Japonsku je súčasťou tréningového programu pre policajtov a členov ozbrojených síl. Karate si ako v Japonsku ale aj všade vo svete  získalo veľkú popularitu ako súťažný šport, ktorý zdôrazňuje mentálnu disciplínu rovnako ako fyzické schopnosti. To, čo bolo pôvodne vytvorené na Ďalekom východe ako bojové umenie, prežilo zmeny odohrávajúce sa stáročia, aby sa stalo nielen vysoko účinným prostriedkom sebaobrany bez zbrane, ale aj medzinárodne uznávaným športom.
Karate je stále živé a lákavé aj pre mladých dnešnej doby a má pevné miesto v širokej škále  bojových umení. Preto má miesto aj v našom centre pre všetky deti od 6 rokov.

karate

LACTIVITY

© Lactivity 2020

© Lactivity 2020

Kontaktujte nás

0910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

+421 910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

Facebook

Sledujte nás na našom Facebooku!