TeenAge Box

Kontakt:
0910 181 879, info@l-activity.sk


Dnes je box veľmi prestížny šport.
Z hľadiska filozofie trénovania boxu je nutné poznamenať, že box je športom veľmi univerzálnym a pomerne jednoduchým, určeným pre široké vrstvy obyvateľstva. Pre box je nutná najmä veľmi dobrá fyzická kondícia. Boxerský tréning zahŕňa okrem silových cvikov tiež veľa gymnastických a rôznych techník na zdokonaľovanie rovnováhy. Všeobecne je nutná všeobecná telesná príprava, ktorá vám spočiatku zaberie značnú porciu tréningu, konkrétne asi 50 percent celého tréningového času. To býva často dôvodom, prečo začiatočníci predčasne s boxom končia. To je veľká chyba, je nutné vydržať a túto dôležitú časť tréningu poctivo absolvovať. Uvidíte sami, že sa potom budete cítiť skvele po fyzickej a psychickej stránke, a nadobudnutú formu tiež výborne zužitkujete pri pilovaní techniky.

Základom tréningu boxu je teda rozvoj pohybových zručností, gymnastika a akrobatické cviky (premety, kotúle a podobne). To zaisťuje spevnenie tela, posilnenie a zlepšenie hybnosť kĺbov a svalov. Neoddeliteľnou súčasťou je atletický tréning, ktorý zabezpečuje všeobecné zvýšenie fyzickej kondície a sily. Zahŕňa beh, skoky cez švihadlo a podobne.

Box je určený pre všetkých od  približne 12 rokov. Upravený ľahší tréning je samozrejme vhodný aj pre mladších. Tréning boxu je veľmi všestrannou záležitosti, kedy sa kombinuje silový tréning a atletický tréning. Box je tak veľmi dobrý pre všeobecné zvýšenie kondície a môže byť výborným nástrojom pre chudnutie. Tréning boxu má značne pozitívny vplyv na srdcový a cievny systém, rovnako ako na ďalšie systémy organizmu. Veľmi pozitívne pôsobí aj na psychiku, po každom tréningu sa vám do krvného riečišťa dostane značné množstvo endorfínov a iných takzvaných hormónov šťastia, ktoré vám budú pomáhať bojovať proti stresu. Dá sa povedať, že trénovaním boxu môžete s veľkou výhodou prispieť k vlastnému zdravému životnému štýlu. Jedná sa o veľmi náročný šport, pri ktorom spálite značné množstvo kalórií.

box

LACTIVITY

© Lactivity 2020

© Lactivity 2020

Kontaktujte nás

0910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

+421 910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

Facebook

Sledujte nás na našom Facebooku!