Masáž Tuina  (zo slov tui = tlačiť po línii a na = uchopiť) patrí medzi najstaršie liečebné metódy používané v Číne. Pochádza z obdobia 206 p.n.l. - 220 n.l., kedy sa používal tradičnejší názov - Anmo (zo slov an = tlačiť a mo = hladiť).
 
Na rozdiel od iných masáží sa techniky čínskej masáže aplikujú cez oblečenie alebo plachtu, aby sa dosiahlo požadovaných účinkov. Medzi hlavné účinky ozdravných masáží patrí stimulácia toku čchi a krvi v energetických dráhach a ich spriechodnenie, harmonizácia funkcie vnútorných orgánov, uvoľnenie kĺbov a zvýšenie obranyschopnosti organizmu.

Počas masáže sa stimulujú akupresúrne body a zároveň sa postupne odstraňujú blokády v priebehu dráh. Blokáda sa manifestuje ako bolesť a môže vzniknúť z rôznych príčin (emočná nepohoda, nepravideľná a "rýchla" strava, napadnutie tela vonkajším škodlivým činiteľom – prievan, chlad, letné horúčavy a pod.).

Cielenou jemnou masážou bolestivých miest dochádza k ich postupnému odstraňovaniu, navodeniu rovnováhy medzi meridiánmi na povrchu tela a ich príslušnými orgánmi, medzi povrchom a vnútrom.

Na ľudskom tele rozlišujeme základných 12 párov dráh – 6 párov na horných končatinách a 6 párov na dolných končatinách – každá dráha prislúcha k svojmu orgánu, resp. vnára sa doň. Každá nerovnováha orgánu sa preto odráža v priebehu jeho dráhy. Masážou dráh je možné znova navodiť stratenú rovnováhu a podporiť správne fungovanie fyziologických procesov v ľudskom tele.

Po masáži sa odporúča odpočinok, neodporúča sa žiadna psychická ani fyzická záťaž, šoférovanie na dlhé vzdialenosti, mali by ste sa zdržať sexu, ťažkých jedál, alkoholu, cigariet a iných omamných látok aspoň po dobu nasledujúcich 24 hodín.

Kontraindikácie: zlomeniny (ešte nezafixované), krvácavé stavy, akútne infekcie, onkologické ochorenia, kožné ochorenia (lokálne sa nemasírujú), prvé 3 mesiace tehotenstva sa nemasíruje brucho a bedrová oblasť, tuberkulóza, po veľkej fyzickej námahe, po prejedení, opitosti.