Ďalšie typy masáži

Masérka: Mgr. Veronika Drestová
Kontakt:
0944 010 108 (používam Whatsapp)
Cenník:
30 minút......17 € / deti do 15r. 13€
45 minút.....25 € / deti do 15r. 20€
60 minút.....30 €
90 minút.....45 €

Champi – indická masáž hlavy

Ide o veľmi jemnú, pomalú masáž, starú vyše 4 000 rokov. Uvoľňuje psychické aj fyzické napätie, prekrvuje pokožku, pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach, bolestiach očí, pôsobí proti napätiu v ramenách, krku a šije. Zlepšuje kvalitu vlasov, navodzuje pocit duševnej pohody a celkovo fyzicky a psychicky harmonizuje organizmus. Pomáha pri nespavosti. Realizuje sa suchou rukou alebo za pomoci minimálneho množstva zmesi panenského oleja a éterických olejov. V priebehu masáže dochádza k postupnému uvoľneniu ramien, zátylku, krku, vlasovej a tvárovej časti hlavy. Kontraindikácie: tesne po jedle, požití alkoholu, drog, liekov, akútne infekčné ochorenie a kožné ochorenia, rakovina, zápalové ložiská v tele, veľmi vysoký / veľmi nízky krvný tlak, epilepsia, rozšírené krvné cievy na hlavev oblasti spánkov.

Dynamické naprávanie

Táto metóda má pôvod v čínskom ľudovom liečiteľstve. Ide o naprávanie dislokácií v kĺbových spojeniach stavcov, kĺbov hornej i dolnej končatiny. Dislokácie vznikajú po úrazoch, zraneniach, v dôsledku nesprávnych pohybových návykov. Princípom zákroku je použitie aktívneho alebo pasívneho pohybu klienta pri naprávaní. Zákrok je krátky, jednoduchý a bezpečný. Dochádza po ňom k obnoveniu rovnováhy tkaniva kĺbov, zlepšeniu cikrulácie krvi, napraveniu dislokácií a zlepšeniu držania tela.

Kontraindikácie: 
zlomeniny, osteoporóza kostná tuberkulóza, akútna mozgová príhoda, vrodené anatomické deformácie.

Bankovanie

Je metóda ktorá spriechodňuje a prekrvuje podkožie a vyťahuje patologické stavy z organizmu na povrch pomocou podtlaku. Banky sa najčastejšie používajú na odstránenie blokád spôsobených vetrom a chladom, lokálnych bolestiach kĺbov z chladu, gynekologických problémoch, pomoc pri liečbe celulitídy.

Kontraindikácie: kožné alergie alebo ekzémy, vážnejšie lymfatické opuchy, miesta kde sú veľké kŕčové žily, v tehotenstve v oblasti brucha, krížov, vystúpené znamienka na koži, opatrne pri akné.

Takmer po každej masáži sa dostavuje pocit únavy, preto je najlepšie dopriať telu odpočinok a už telo príliš nenamáhať. Odporúča sa piť viac tekutín (čistá voda, čaje bez obsahu teínu), aby sa uvolnené splodiny metabolizmu, čo najskôr vyplavili z organizmu von.

Klasická masáž

Je sústava hmatov, ktorej cieľom je postupné uvoľňovanie napätých a stuhnutých svalov. Svalové stuhnutie (spazmus) vzniká vplyvom vonkajších faktorov (napr. chlad, ťažká fyzická práca), alebo vnútorných faktorov (psychická záťaž, stres, starosti). Pred masážou je vhodné sa osprchovať a aspoň hodinu pred ňou nejesť. Klasická masáž je vhodná pri problémoch s držaním tela, svalovej únave, stavoch dlhodobého znehybnenia, postihnutí svalov, šliach a kĺbových puzdier.

Kontraindikácie: horúčkovité stavy, infekčné ochorenia, cievne ochorenia (kŕčové žily), bolesti nervového pôvodu, krvácavé stavy, osteoporóza, hnisavé ochorenia kože, kožné infekcie a plesne.

Tuina – čínska ozdravná masáž

Patrí medzi najstaršie ozdravné metódy používané v Číne. Jedná sa o sústavu hmatov, ktoré sa vykonávajú nasucho, obvykle cez bavlnené oblečenie alebo plachtu. Počas masáže sa stimulujú aj akupresúrne body, pričom postupne dochádza uvoľneniu svalových spazmov, odstráneniu bolesti svalov a šliach, prekrveniu a zohriatiu studených častí tela, podpore obranyschopnosti organizmu, navodeniu psychickej pohody a podpore správneho fungovania fyziologických procesov v organizme.

Kontraindikácie: zlomeniny (ešte nezafixované), krvácavé stavy, akútne infekcie, onkologické ochorenia, kožné ochorenia (lokálne sa nemasírujú), prvé 3 mesiace tehotenstva sa nemasíruje brucho a bedrová oblasť, tuberkulóza, po veľkej fyzickej námahe, po prejedení, v stave opilosti.

Reflexná masáž chodidiel

Počas masáže sa stimulujú reflexné plôšky na chodidlách, ktoré predstavujú akúsi mapu orgánov. Táto masáž účinne  prekrvuje a zohrieva studené chodidlá, poskytuje úľavu, zmierňuje bolesť a zlepšuje zdravotný stav. Cieľom tejto masáže je zlepšiť cirkuláciu krvi, upokojiť psychiku, zmierniť hormonálne výkyvy. Je to vhodná doplnková terapia pre deti s detskou mozgovou obrnou. Pred aj po masáži je vhodné prijať viac tekutín (ideálne prevarenú vodu). Po masáži sa môžu prejaviť rôzne reakcie ako zvýšená teplota, bolesť v príslušnom orgáne, mravenčenie, pocit tepla, ťažoby alebo ľahkosti, častejšie močenie - nie je to však dôvod k panike, sú to iba dočasné prejavy zmien v organizme k lepšiemu. Reflexnú terapiu je dobré absolvovať pravidelne, aby mala terapia zmysel (5-viac krát).

Kontraindikácie: krvácavé stavy, krv v stolici, vnútorné krvácanie, akútne bakteriálne infekcie, vonkajšie zranenie (zlomeniny, popáleniny), akútny zápal slepého čreva, poruchy vedomia, delírium, opilosť, kolaps obličiek, ochorenia srdca, zakázaná aspoň 6 mesiacov po infarkte myokardu, nádorové ochorenie. 

Manuálna lymfodrenáž

Je druh veľmi jemnej masáže, ktorá je vhodná pri vzniku lymfatických edémov. Aplikuje sa bez použitia masážneho média. Pri narušení lymfatického systému dochádza k hromadeniu medzibunkovej tekutiny v končatinách. Toto narušenie môže byť dočasné (po úrazoch, po operáciách zlomenín) – vtedy je lymfodrenáž veľmi účinnou terapiou, pretože sa postupne znova obnoví cirkulácia lymfy (miazgy, telesných tekutín) v postihnutej končatine. Už po prvej terapii sa opuch viditeľne zmenší a klient cíti úľavu. Počet terapií je individuálny, závisí od závažnosti narušenia lymfatického systému. V prípade, že je narušenie lymfatického systému trvalého charakteru (napr. po odstránení lymfatických uzlín kvôli nádorovému ochoreniu), 

Massage-Therapy

LACTIVITY

© Lactivity 2020

© Lactivity 2020

Kontaktujte nás

0910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

+421 910 181 879 / info@l-activity.sk
Jelšová 2
Chorvátsky Grob–Čierna Voda, 900 25

Facebook

Sledujte nás na našom Facebooku!